Старенький хрест,
Що покосивсь додолу,
Неначе голову
схилив до моїх ніг.
І нагадав про дні
голодомору …
І не згадати їх
сьогодні я не міг.
Ігор Волошук
27 листопада у школі гідно вшанували загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним режимом.
У всіх класних колективах проведено тематичні уроки памяті «З присвятою замордованим голодом…»
Учні початкової школи здійснили історичний екскурс у 1932-1933 роки – до найтрагічнішої та найчорнішої плями в історії України – голодомору (класний керівник Онопрійчук М.О.). Учні 11 класу (класний керівник Кузьмицька С.А.) провели Урок пам’яті для п’ятикласників школи «Голодомор у художній літературі». Дев’ятикланики з класним керівником Якутою Р.А. допомогли відчути страшне історичне минуле українського народу учням 6 класу через переказ історичних фактів та перегляд документального фільму «Великий злам».
Не звільняється пам'ять, відлунює знову роками.
Я зітхну... Запалю обгорілу свічу.
Помічаю: не замки — твердині, не храми —
Скам'янілий чорнозем — потріскані стіни плачу.
Піднялись, озиваються в десятиліттях
Здалини, аж немов з кам'яної гори
Надійшли. Придивляюсь: «Вкраїна, двадцяте століття»
І не рік, а криваве клеймо: «Тридцять три».
Такими словами розпочався виховнийзахід у 8 класі, присвячений жертвам голодомору «Біль серця всієї України».Історичні факти, перегляд фільму, свідчення очевидців ознайомили учнів з трагічним минулим нашого народу. Діти розповідали про те, як їхніх родин торкнулася ця трагедія, вчилися бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки, виховували в собі здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників та як бути патріотами своєї держави.
Тематична виставка «Свічки пам’яті не погасли», яку підготували члени Учнівської ради школи під керівництвом педагога-організатора Мельник Т.В., привернула увагу всіх учасників навчально-виховного процесу.
|