16 листопада світ вкотре відзначає Міжнародний день толерантності. Не залишилися осторонь і учасники освітнього процесу Рівненської ЗОШ №20. З ініціативи Психологічної служби серед учнів було проведено ряд заходів, спрямованих на формування та розвиток здатності сприймати думки, почуття та вчинки інших людей доброзичливо та терпимо, цінувати права та обов’язки кожного.
Із великим нетерпінням школярі очікували результатів опитування, метою якого було визначити найтолерантніших учнів та педагогів закладу. Отримані результати виявились наступними: найтолерантнішими учнями стали Кашпер Софія та Кустов Владислав (5 клас), Бондарук Софія та Бондарець Нестор (6–А клас), Долінська Марія та Худий Денис (6–Б клас), Максимчук Ірина та Сидоров Ілля (7–А клас), Рощук Вікторія та Жуков Дмитро (7–Б клас), Потапчук Софія та Селезньов Сергій (8 клас), Клєвцова Злата та Прокопчук Євген (9 клас), Малецька Олена та Стецюк Ілля (10 клас), Корнійчук Тетяна та Гудима Євген (11 клас); найтолерантнішими педагогами визнано Моторнюк Оксану Юріївну, вчителя математики та Герасимчука Сергія Сергійовича, вчителя фізичної культури та класного керівника 7–Б класу.
Особливо активними були семикласники, які долучились до проведення арт – проектів, годин спілкування серед учнів початкових класів: «Сонячні зайчики», «Ланцюжок толерантності», «Діти друзі», «Добра долонька».
Свою творчу активність виявили учні 3–4-х класів, взявши участь у вернісажі творчих робіт на тему «Світ, яким я хочу його бачити».
Години спілкування «Толерантність – це культура добрих манер і вчинків», що були проведені серед учнів 6–8 класів дозволили дітям розглянути різноманітні ситуації, у яких потрібно виявити терпимість та толерантність у спілкуванні з однолітками, навчитись співпереживати та розуміти інших. Популярним був і «мішечок толерантності», який школярі наповнили своїми порадами для однолітків.
Упродовж дня діти усвідомили, що толерантність передусім має на меті сприймати інших такими, якими вони є.
Я.Свердлюк,
соціальний педагог
|