День української мови та писемності - свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-літописця й починається писемна українська мова.
Уже традиційно учні Рівненської ЗОШ №20 у День української мови та писемності є учасниками різноманітних тематичних заходів: виставок, вікторин, конкурсів.
9 листопада для учнів 1-х класів було проведено каліграфічні хвилинки (класні керівники Лащук А.А. та Кукліна Т.А.).
Колектив 2-А класу (класний керівник Лащук Д.А.) розгорнув сторінки творення української писемності на тематичному уроці «Світлиця слова у безмежжі часу».
Учні 3-А класу дискутували на виховній годині про те, що «З рідним словом міцнішає держава» (класний керівник Кондратюк Г.А.).
Особлива атмосфера панувала в 4-х класах, де було організовано мовно-літературні вікторини «Вічне слово» (4-А клас, класний керівник Ступак Л.А.) та «Мово українська, гордосте моя» (4-Б клас, класний керівник Остапчук І.Г.).
Учитель української мови та літератури Гапончук З.В. написала з учнями 5-го класу міні-диктант «Наша мова калинова».
Завідуюча шкільною бібліотекою Загнойко Л.І. провела для учнів 6-х та 9-х класів бібліотечний урок «Історія виникнення української писемності», розповіла школярам про історію виникнення писемності народів світу, особливу увагу приділила українській писемності.
Учитель української мови та літератури Жуковська Л.І. провела для учнів 7-х класів мовознавчий турнір «Барви рідного слова».
Упродовж дня лунали поетичні п’ятихвилинки під гаслом «Самостійна, незалежна і багата мова українська», які організували члени «Прес-центру» школи.
Педагог-організатор Сидорук З.О. провів комбінований урок-вікторину для учнів 6-А класу. Об’єднавши інформаційні технології та цікаві мовознавчі завдання, створив міні-квест, завдання якого були зашифровані у QR-кодах.
Учні 11 класу долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту єдності, який звучав на хвилі Першого каналу UA. Диктував текст Олександр Авраменко.
Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об'єднує народи в нації і зміцнює державу. Тому обов’язок кожного – любити рідну мову та вдосконалювати свої вміння грамотно її використовувати.
Л.Жуковська,
вчитель української мови та літератури
|