Слова - це крила ластівки, вона їх не почуває, але без них не може злетіти.
Ю. Мушкетик
Широта розмаху крил залежить від того, як людина користується словом, якщо воно чисте, грамотне, багате, то понесе високо і легко.
Із 1966 року з ініціативи ЮНЕСКО у світі відзначається День грамотності. Грамотність – запорука успіху, розвитку, гармонії.
У Рівненській ЗОШ №20 на цей день було заплановано та успішно реалізовано ряд заходів. Так, 7 вересня учні початкової школи стали учасниками інтерактивної гри «Подорож до витоків писемності» (класні керівники: Лащук А.А., Кукліна Т.А., Лащук Д.А., Кузнєцова С.І., Кондратюк Г.А., Жуковська Н.П., Ступак Л.А., Остапчук І.Г.). Яскраво, з азартом шукали слова-відповідники школярі 6-А класу, що були учасниками гри «Мовний Еверест» (учитель-словесник Попович С.С.). Визначали особливості культури мовлення діти 7-А класу під час інтелектуальної гри-змагання «Грамоти вчиться – завжди знадобиться» (учитель Жуковська Л.І.). Орфографічні хвилинки «Напиши правильно слово» провела учитель української мови та літератури Гапончук З.В. у 5, 9 класах. Старшокласники переглянули експрес-уроки з Олександром Авраменком, що спрямовані на підвищення рівня культури мовлення.
У бібліотеці освітнього закладу діяла виставка «Грамотність запорука успіху».
Активісти Учнівського самоврядування перетворили сходовий майданчик закладу на «Алею ввічливості», на якій розмістили найбільш вживані «чарівні слова».
Завідувач бібліотекою Загнойко Л.І. у 7-Б та 8 класах провела вікторину «Не бійтесь заглядати у словник: це пишний яр, а не сумне провалля».
Для вихованців групи продовженого дня було проведено конкурс «Юні філологи» (вихователі групи продовженого дня: Костюк А.В. та Миколайчук О.А.).
Бути грамотним – право людини, яке вона неодмінно має реалізувати, покращивши тим своє життя та світ навколо.
В.Ушарук,
голова «Прес-центру» закладу освіти
|